Πίεση από την αδερφή μου

Θέματα που αφορούν την ψυχολογία του σεξ, την σεξουαλικότητα και την σεξουαλική ταυτότητα
Απάντηση
Ioanna

Πίεση από την αδερφή μου

Δημοσίευση από Ioanna » Παρ Δεκ 14, 2018 4:04 pm

Γεια σας! Είμαι 24... Έχω μεγαλώσει σε μια προβληματική οικογένεια και έχω περάσει δύσκολα τα παιδικά μου χρόνια...όσον αφορά το θέμα των σχέσεων ...το αγόρι μου στα 16 σκοτώθηκε σε τροχαίο ήταν ένα γεγονός που με στεναχώρησε ..έπειτα άρχισα να κάνω πολλές σχέσεις και επιπόλαιες..δε δενομουν απλά βρισκόμουν για την σεξουαλική επαφή και τώρα που έχω ανεθωρησει για τις επιλογές μου δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που έκανα αυτά ..στη φοιτητική μου ζωή άρχισα να σκέφτομαι ότι εγώ δεν κάνω κάτι καλά αυτό δεν έβγαζε κάπου...άρχισα να βλέπω ονειρα ότι σκέφτομαι σεξουαλικα γυναίκες και ήθελα να δοκιμάσω αν μαρεσουν όντως ..πριν από τρία χρόνια γνώρισα μια κοπέλα την οποία την ερωτεύτηκα και ένιωσα πράγματα που δεν μου είχαν συμβεί ποτέ...δυνατά και παράξενα μαζί ..ακόμη έχουμε σχέση και μάλιστα νιώθω ότι είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος που έχω ( ξέρω βέβαια ότι επειδή τώρα μας χωρίζει η απόσταση γιατί τελειώσαμε από το μέρος που σπουδαζαμε φοβάται μην μάθουν κάτι οι δικοί της και κάποια στιγμή θα τελειώσει) έκανα το λάθος να το εξομολογηθω στην μεγάλη μου αδερφή και δυστυχώς από τότε με κρίνει άσχημα λες και έχω σκοτώσει κάποιον άνθρωπο ..επειδή είμαι από νησί και σκέφτομαι να μετακομίσω Αθήνα ακόμη και αυτή την επιλογή μου να βρω δουλειά νομίζει ότι την κάνω για την σχέση που έχω...αλλά το κάνω για να βρω αναζητήσω μια καλύτερη ζωή ... Δυστυχώς με κατακρίνει και έχει γίνει εχθρός μου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σεξουαλικότητα”