Σεβασμός στον γάμο

Θέματα που αφορούν τον τρόπο που σχετιζόμαστε, συντροφικότητα, χωρισμός κτλ.
Απάντηση
Lovelove

Σεβασμός στον γάμο

Δημοσίευση από Lovelove » Παρ Μάιος 22, 2020 1:19 am

Καλησπέρα σας.. Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Είμαι παντρεμένη σχεδόν 3 χρόνια. Γνωρίστηκα με τον άντρα μου και μετά από 4 μήνες έμεινα έγκυος. Πριν μάθουμε για την εγκυμοσυνη ήμασταν στα χωρίσματα γιατο έλεγε ότι δεν ταιριαζουμε εμφανισιακά. Εγώ εχω περιττά κιλά και αυτός όχι και τόσα.. (έτσι με γνώρισε.. Δεν ήμουν λιγότερα όταν πρωτογνωριατηκαμε), μετά από συζήτηση αγανάκτησα και είπα τέλος και να έρθει να πάρει τα πράγματα του. Αυτός ήρθε και μετά μου είπε ότι με αγαπάει και να ξαναπροσπαθησουμε. Του έδωσα ευκαιρία. Λίγες εβδομάδες μετά μαθαίνουμε για την εγκυμοσύνη.. Ήταν πολύ προστατευτικος μαζί μου και με πρόσεχε πολυ. Λίγους μήνες μετά μαθαίνουμε ότι το παιδί είχε πρόβλημα αλλά δεν θέλαμε να διακόψουμε την εγκυμοσύνη γτ είχαμε ελπίδες. Τελικά το παιδί δεν έζησε και το γέννησα στις 30 εβδομάδες με πολύ δυσκολία και κινδύνεψε η ζωή μου. Από τότε και μετά τσακωνομαστε συχνά.. Αυτός σταμάτησε από την δουλειά του και συνεχίζω μόνο εγώ.. Την επόμενη χρονιά τον πιάνουν κάτι ψυχολογικά.. Ότι κάτι έχει και τρέχουμε στους γιατρούς και όλοι του λένε ότι δεν έχει κάτι και ότι είναι ψυχολογικό.. Αυτό κράτησε 9 μήνες.. Στα μισά αυτής της περιόδου εγώ ξαναμενω έγκυος.. Αλλά συνεχίζω και δουλεύω γιατι αυτός δεν έχει δουλειά και τρέχαμε στους γιατρούς του. Όταν δεν αισθανόταν καλά έφευγε στο χωριό του και όταν γυρνούσα από την δουλειά ήμουν μόνη μου στο σπίτι.. Φτάνω 1 μήνα πριν γεννήσω και σταματάω την δουλειά..οι τσακωμοι πολλοί και αυτός βρίζει.. Γενναω τέλη του '19 και από τότε κάθε μέρα τσακωμοι.. Ενώ είχε ξεκινήσει με την ψυχολόγο μου που την πλήρωνα εγώ.. Αυτός πήγαινε και της έλεγε ψέματα. Που όταν αποκαλύφθηκαν τα έβαλε μαζί μου. Μετά οικονομικά μας βοηθούσαν οι δικοί μου και οι δικοί του.. Αυτός να κάνει έξοδα και εγώ τπτ..άρχισε να παίζει και να πίνει.. Πολλοί τσακωμοι και βρισίδια.. Και όλα αυτά του τα προκαλούσα εγώ.. Γτ του έλεγα αυτά που δεν του άρεσαν. Τώρα τελευταία βέβαια φτάσαμε στο σημείο να με απειλεί ότι θα φύγει.. Και ότι θα μου πάρει το παιδί.. Εγώ δεν θέλω να χωρισω αλλά δεν μπορώ άλλο αυτήν την κατάσταση.. Θέλω να του μιλήσω αλλά δεν ακούει... Με έχει δεδομένη και ξέρει ότι δεν θέλω να χωρισω και με πατάει...

jiuer7845

Re: Σεβασμός στον γάμο

Δημοσίευση από jiuer7845 » Πέμ Οκτ 21, 2021 4:34 am

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σχέσεις”